Velikonoční turnaj

Ve vsetínské sokolovně se konal Velikonoční turnaj juda pro benjamínky a mladší žáky. Do Vsetína se sjeli zástupci většiny moravských oddílů a na úrovni to bylo znát.

Turnaj probíhal na dvou tatami a dle nových pravidel, která mají zvýšit bezpečnost závodníků a také přispět k odstranění špatných návyků, které sice byly leckdy v boji úspěšné, ale potlačovaly technické provádění chvatů. Na to vše dohlíželi delegovaní a proškolení rozhodčí, kteří citlivě dbali na nových evropských pravidel.

Pře sto mladých judistů si odneslo ze Vsetína nejen medaile a dojmy, ale i nové zkušenosti. Turnaj se vydařil a valašské oddíly z Rožnova a Vsetína vybojovaly cenná umístění.

Výsledky:

  • váha 24kg: 1. Tomáš Bernátek a Alice Langhammerová
  • váha 28kg: 1. Zuzana Valchářová, 3. Marek Adámek
  • váha 44kg: 1. Nikola Martíšková, 3. Petr Solanský
  • váha 46kg: 1. Jitka Langhammerová, 2. Adéla Šopová

Sice bez cenných kovů, ale s prvními zkušenostmi a jedním vítězstvím v boji odcházeli domů nejmenší Filip Šimčík, Jakub a Tomáš Krčilovi a Igor Pokoš.

Po turnaji ve Vsetíně se judistky Alice a Jtka Langhammerovy zúčastnily dalšího klání v Karviné. Alice ve své kategorii zvítězila, Jitka byla druhá.

Zařazeno do závody and tagy , , . Záložka: trvalý odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>